Cleveland Cavaliers i Utah Jazz dogadali się w sprawie transferu w wyniku którego Kyle Korver zmieni barwy i dołączy do składu Quina Snydera. To dla strzelca powrót do Salt Lake City, gdzie się rozwijał.

 

Cleveland Cavaliers są w trakcie przebudowy, więc starają się wykorzystać swoich weteranów. Pierwszym, który opuszcza Ohio jest Kyle Korver. Jako pierwszy te informacje podał Adrian Wojnarowski. Korver przenosi się do Salt Lake City w zamian za Aleca Burksa, który miał być świetnym strzelcem, ale przez kontuzje całkowicie się pogubił, oraz dwa wybory z drugiej rundy draftu (2020 i 2021).

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

37-letni Korver pomoże Jazz w walce o play-offy w zachodniej konferencji. Zawodnik nie ukrywa jednak, że zbliża się do końca swojej przygody. W jego umowie jest 7,5 miliona za bieżące rozgrywki i 7,5 miliona za kolejne (choć tylko 3,4 miliona zagwarantowane). Zatem jego kontrakt teoretycznie dobiega końca w 2020 i najprawdopodobniej kolejne rozgrywki będą dla Kyle’a pożegnalnymi. Zanim to jednak nastąpi, pomoże Quinowi Snyderowi.

W 16 meczach bieżących rozgrywek Korver notował na swoje konto średnio 46,3 3PT% grając około 16 minut. Niemalże tyle samo w Utah grał Burks notujący 8,4 punktu na 42% skuteczności z gry i 37% skuteczności za trzy. Alec jest w ostatnim roku swojej umowy, więc walczy o przyszłość w najlepszej lidze świata. W międzyczasie J.R. Smith z grymasem na twarzy przygląda się sytuacji i również liczy na szybkie rozwiązanie jego sprawy.

Zobacz także: Westbrook zrównał się z Kiddem
fot. Jason Miller/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek