Zawodnik Toronto Raptors nie będzie gotowy do gry na Mistrzostwach Świata. Gregg Popovich mógł się tego spodziewać biorąc pod uwagę fakt, że Kyle Lowry na zgrupowaniu pojawił się z dopiero co operowanym kciukiem.

Mistrz z Toronto Raptors kilka tygodni temu przeszedł operację. Upierał się jednak na dołączeniu do reprezentacji Stanów Zjednoczonych Ostatecznie z marzeń o grze na turnieju w Chinach musi zrezygnować. Po tygodniu spędzonym z drużyną narodową, lekarze sprawdzili, w jakim stanie jest kciuk zawodnika. Decyzja była jednoznaczna – Lowry nie dostanie zielonego światła do gry, a to oznacza dla niego konieczność skoncentrowania się na powrocie do pełni zdrowia.

Przed zawodnikiem bardzo trudny sezon. Raptors nie są głównym kandydatem do mistrzostwo. Rok temu co prawda też nie byli, ale brak atutu w postaci jednego z najlepszych zawodników ligi w rotacji pozostawia im małe szanse na obronę mistrzostwa zdobytego w poprzednich rozgrywkach. Lowry będzie potrzebował naprawdę dużo pomocy. W składzie USA natomiast niewiele się zmienia. Na jedynce obowiązkami wymieniać będą się Kemba Walker i De’Aaron Fox. Swój czas z piłką dostaną także Donovan Mitchell czy Marcus Smart. 16 sierpnia Amerykanie zagrają sparing z Hiszpanami.

Zobacz także: Cudowne dziecko koszykówki idzie do więzienia
fot. Steve Russell
Michał Kajzerek
@mkajzerek