Po miesiącach milczenia i zdawkowych komentarzy na temat wszystkiego, co działo się wokół jego osoby, Kyrie Irving wreszcie postanowił pojawić się w telewizyjnym studio ESPN i być gościem programu First Take. I choć Stephen A. Smith i Max Kellerman do łatwych rozmówców nie należą, Irving przed kamerą wypadł znakomicie i konsekwentnie bronił swojego stanowiska.

 

Spośród wszystkich indywidualności, wielkich ego i supergwiazd tej ligi, Kyrie Irving być może jest graczem, który swoją osobowością najbardziej wyróżnia się na tle NBA. Od początku kariery udaje mu się robić wszystko po swojemu. Tego lata postanowił iść o krok dalej i opuścić Cleveland Cavaliers, dla których grał przez ostatnie 6 lat. Momentalnie tysiące osób na całym świecie zaczęły debatować o tym, co miało wpływ na taką decyzję. Taki stan rzeczy pozostaje z resztą niezmienny do dziś, o czym Uncle Drew przekonał się, goszcząc w programie First Take stacji ESPN. Poniżej wideo z większością materiału, jaki powstał podczas rozmowy Irvinga ze Stephenem A. Smithem i Maxem Kelermanem.

Z początku Kyrie czuł się trochę zakłopotany, jednak z każdym kolejnym pytaniem doskonale obrazował nam sytuację, która tego lata powstała w jego głowie. Stephen A. Smith, co do niego niepodobne, starał się być nieco bardziej ostrożny w zadawaniu pytań i wydawało się, że przede wszystkim chce zachować z Irvingiem dobre relacje. Zupełnie inaczej sprawa miała się z Kellermanem, który wręcz atakował Irvinga, pytając jak to możliwe, że skoro nie ma między nim, a LeBronem żadnej scysji, Kyrie postanowił opuścić Cleveland. Nowy rozgrywający Celtics zadziwiająco dobrze radził sobie jednak z każdego rodzaju pytaniami i nie rozpraszał się ich agresywnym tonem.

Cała sprawa odejścia z Cleveland ze strony Kyriego jest prostsza, niż wydaje się nam wszystkim. Sam zawodnik był zdziwiony, dlaczego wszystkie pytania dotyczą Jamesa, skoro grał z kilkunastoma innymi zawodnikami w Cleveland. Dlaczego wszyscy biorą tę sprawę tak serio? Takie podejście nieco ostudziło nastroje, choć Kellerman nie ustępował i przez cały czas dopytywał o relacje Irvinga z organizacją Cavaliers i LeBronem Jamesem. Ostatecznie nic nie było w stanie wytrącić Irvinga z równowagi, co dowodzi jednemu – chłopak wie, co robi i robi to w zgodzie ze samym sobą. Kyrie przyznał, że szukał zmiany środowiska, choć nie czuje do Cleveland nic poza miłością. Decyzja o wymianie była spowodowana chęcią dalszego rozwoju, zarówno na parkiecie, jak i poza nim.  Nie jest już dzieciakiem, który w wieku 20 lat dołączał do ligi, a 4-krotnym All-Starem i mistrzem NBA, który w najważniejszym meczu swojej kariery trafił rzut na wagę mistrzostwa.

Na koniec nie obyło się także bez komentarza w sprawie najważniejszego sportowego wydarzenia ostatnich dni, czyli walki Canelo vs GGG.

Doczekaliśmy się wypowiedzi Irvinga w First Take, teraz pozostaje nam czekać na to, co najważniejsze – pierwszy występ w barwach Celtics. Ten oficjalny, już 15. października przeciwko Cavs. Wcześniej Celtics rozegrają kilka spotkań w ramach krótkiego preseason.

Grzegorz Kordylas
fot. ESPN/Youtube
Czytaj także: 5 graczy, którzy zawdzięczają rozwój zdrowej diecie