Marcina Gortata w Los Angeles czeka podobna rywalizacja co w Waszyngtonie. Clippers uzgodnili warunki 2-letniego kontraktu z Montrezlem Harrellem, który ma za sobą dobry sezon pod okiem trenera Doca Riversa.

 

Na razie trudno powiedzieć, jakie będą cele Los Angeles Clippers w kolejnym sezonie. Wszystko wskazuje na to, że przed drużyną bardzo trudna walka o play-offy zachodniej konferencji. Marcin Gortat to jedna z paru opcji LAC do wyjściowej piątki na pozycję centra. Zespół zakontraktował właśnie Montrezla Harrella, który ma za sobą całkiem niezły sezon w trykocie ekipy. W poprzednich rozgrywkach notował średnio 11 punktów i 4 zbiórki w średnio 17 minut na parkiecie.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Harrell trafił do LA po transferze z Houston, w którym do Rockets wysłano Chrisa Paula. Latem tego roku trafił na rynek wolnych agentów jako zastrzeżony gracz. Porozumiał się z LAC w sprawie 2-letniej w pełni zagwarantowanej umowy za 12 milionów dolarów. Będzie więc bezpośrednim rywalem Marcina Gortata w walce o minuty na pozycji nr 5. Poza tą dwójką, w rotacji jest jeszcze Boban Marjanovich, który również może liczyć na szansę. Rywalizacja o pozycje zawsze sprzyja zawodnikom, więc zobaczymy, jak w takich warunkach poradzi sobie Gortat.

Zobacz także: Wade w Chinach?
fot. Rich Barnes
Michał Kajzerek
@mkajzerek