LaVar Ball mówi różne bzdury, ale w tym przypadku kto wie, czy nie ma racji. Ojciec Lonzo pokusił się o ocenę występów Los Angeles Lakers oraz sztabu trenerskiego tej drużyny.

 

Przed wczorajszym spotkaniem z Bulls ojciec Lonzo Balla pokusił się o kilka słów oceny drużyny, dla której gra jego syn.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

„(Lakers) są miękcy. Nie wiedzą, w jaki sposób trenować mojego syna. Ja wiem, w jaki sposób trzeba trenować Lonzo. Powiedziałem mu, żeby wygrywał i przestał się wygłupiać”, powiedział LaVar Ball

Ball Senior dodał również, że nie ma nic do osoby Luke’a Waltona, lecz ma olbrzymi problem z przegrywaniem Lakers.

Czy LaVar nie ma trochę racji? Tak młoda i mimo wszystko utalentowana drużyna powinna mieć na ławce trenerskiej kogoś bardziej doświadczonego, by w krótszym czasie dotrzeć do kolejnego etapu przebudowy – najlepszej ósemki zachodu i awansu do play-offs.

Jednocześnie należy też zrozumieć sens istnienia przebudowujących się drużyn. Dodawszy do tego specyficzną sytuację z pierwszorundowym pickiem w przyszłorocznym drafcie przegrywanie może być najlepszym wyjściem. Lakers i tak mają sporo szczęścia, bo w ramach wolnej agentury będzie im o wiele łatwiej przyciągnąć wielkie nazwisko/a by szybciej wejść na wyższy poziom. To powinien być najlepszy moment na zatrudnienie nowego szkoleniowca.

Finał projektu Sportowa Drużyna Gortata!
fot. Richard Mackson
Michał Górny