Jakieś dwie, trzy dziesiąte sekundy zabrakło Zachowi LaVine’owi, by jego nazwisko pojawiało się dziś wszędzie. Były gracz Minnesota Timberwolves mógł przyćmić świetny występ Victora Oladipo, gdyby tylko oddał rzut, który i tak wydaje się niemożliwy, ułamek sekundy wcześniej.

 

To była naprawdę zwariowana końcówka. Najpierw Chicago Bulls odrobili 6 punktów straty w 40 sekund, Zach LaVine trafił rzut na dogrywkę, a my nawet nie spodziewaliśmy się ile dobrego przyniesie nam kolejne 5 minut rywalizacji.

Festiwal trójek – bardzo ważnych trójek, z których każda była bardziej kluczowa od poprzedniej. Autorem dwóch z nich był Victor Oladipo, który ostatecznie zasłużył na miano MVP tego meczu. Do tego, aby Bulls przedłużyli mecz o kolejne pięć minut, brakło jednak naprawdę niewiele. Obejrzyjcie najważniejsze rzuty czwartej kwarty i dogrywki i wyobraźcie sobie co działo się na trybunach United Center:

Najlepszy rzut tego sezonu? Gdyby tylko 0.3 sekundy nie okazało się zbyt krótkim czasem na dokonanie tego – Zach LaVine z pewnością mógłby cieszyć się z miana jego autora.

Póki co, na pierwszym miejscu bezpiecznie pozostać może Luka Doncic i jego rzut w Portland.

Czytaj także: Najlepszy Gortat w sezonie!