Tematem numer jeden na konferencji po meczu numer 3 była rzecz jasna postawa Kevina Duranta. O swojego rywala pytany był także LeBron James, który prywatnie przyjaźni się z KD. Ich rywalizacja na parkiecie na dobre rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy spotkali się w Finałach. Rozmowa na ten temat wywołała dość zabawną odpowiedź LeBrona.

 

James nie ma wątpliwości, że Durant od najmłodszych lat zapowiadał się na znakomitego zawodnika.

Było to widoczne gdy tylko dołączył do OKC. Wiedziałem, że przyjdzie mi mierzyć się z nim przez dłuższy czas. Kto by tego nie zauważył. Był świetny w wieku 18,19, 20 lat. Nie było tak, że zobaczyłem go w Finałach w wieku 23 lat i pomyślałem, że będzie świetny. […] Został stworzony, by być świetnym zawodnikiem i było to widać od momentu, gdy został wybrany w Drafcie. Wszyscy wiedzieli o tym od dawna. To znaczy wszyscy, oprócz Portland. Sorry, Portland.

KD został wybrany w Drafcie 2007 przez Seattle Supersonics, dla których rozegrał jeden sezon, zanim organizacja przeniosła się do Oklahoma City. Sonics wybierali z dwójką, a jedyną drużyną wybierającą wcześniej byli właśnie Trail Blazers. Ci postawili na dobrze zapowiadającego się, lecz bardzo podatnego na kontuzje Grega Odena. Podczas gdy KD po 10 latach gry ma na swoim koncie mistrzowski tytuł, nagrodę MVP sezonu regularnego i MVP Finałów, Oden w Portland rozegrał zaledwie 82 mecze (w ciągu dwóch sezonów). Po trzech latach przerwy zatrudnili go Miami Heat, jednak i tu nie zagrzał miejsca zbyt długo, występując w 23 meczach. Swoją smutną, pełną kontuzji historię, w 2016 roku sam nazwał ,,największą pomyłką w historii Draftu”. Bronił go wtedy właśnie KD, który stwierdził:

To nonsens. Przecież nie chciał, by dopadły go kontuzje. To ostatnie, o czym myślał. To było bardzo niefortunne. Kiedy grał, był siłą drużyny. Bronił pomalowanego. Byli świetni z nim, LaMarcusem [Aldridgem], Brandonem Royem i Andre Millerem. Mieli świetną drużynę, a on był jej częścią. Nie jest pomyłką. Po prostu nie grał przez kontuzję. Czasami tak już jest.

KD jest na najlepszej drodze po swoje drugie mistrzostwo ligi. Oden zgłosił się niedawno do Draftu ligi Big3, w którym…został pominięty.

Grzegorz Kordylas
Czytaj także: Rewolucja w Filadelfii – Colangelo zwolniony!