Minęło kilka miesięcy od afery Shut up and dribble z udziałem dziennikarki Fox News Laury Ingraham, która otwarcie skrytykowała publiczne wyrażanie swoich politycznych opinii przez sportowców. Sprawa jednak nie ucichła i wygląda na to, że wkrótce zrobi się o niej jeszcze głośniej.

 

We współpracy z telewizją Showtime, James i jego SpringHill Entertainment, wypuszczą trzyczęściowy serial dokumentalny, który opowie o zmieniającej się roli sportowców w kulturze i polityce.

W oficjalnym oświadczeniu zapowiadającym serię, prezydent Showtime, David Nevins, napisał:

Bycie gwiazdą sportu to także polityczne doświadczenie. ,,Shut up and Dribble” pokazuje jak wyglądało to na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. LeBron James to jeden z wielu sławnych sportowców, który postanowił nie siedzieć cicho tylko przekazać własną perspektywę. On, Maverick Carter i Gotham Chopra przekazali nam bardzo istotną i wnikliwą obserwację od wewnątrz, dzięki której seria przyniesie fanom wyższy poziom dyskusji, niż zdanie użyte w tytule.

Premiera serialu planowana jest na październik. Dla ekipy Jamesa będzie to kolejna tego typu produkcja. Wcześniej, we współpracy z History Channel powstał dokument Rise Up: The Movement that Changed America, natomiast kolaboracja z HBO przyniosła film Student Athlete.

Grzegorz Kordylas
fot. Phil Long/Associated Press
Czytaj także: Raptors podpisują byłego środkowego Celtics!