To nie powinna być żadna nowina, ale z pewnością jest. Najświeższe doniesienia z obozu Kawhiego Leonarda donoszą, iż ten bardzo poważnie myśli o związaniu się z Toronto Raptors na dłużej po zdobyciu z drużyną mistrzostwa NBA.

 

To rzecz jasna bardzo dobre informacje dla kibiców Toronto Raptors, ale nadal obracamy się wyłącznie w sferze plotek i domysłów, więc mimo wszystko radzimy zachować spokój. Rynek wolnych agentów zbliża się wielkimi krokami. Za tydzień zaczniemy poznawać pierwsze decyzje graczy, którzy będą niezastrzeżonymi agentami. Leonard ma luksus wyboru dla siebie nowego miejsca, a to odciśnie piętno zarówno na reszcie jego kariery, jak i na całym ligowym krajobrazie. Tylko w Toronto mogą zaproponować mu 5 lat i maksymalne pieniądze, ponieważ posiadają do zawodnika prawa Birda.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Według Chrisa Haynesa z Yahoo, generalni menadżerowie sugerują, że Leonard zaufa temu, co budowane jest w Toronto i ostatecznie porzuci chęć powrotu w rodzinne strony na rzecz dalszej walki u boku Nicka Nurse’a i Kyle’a Lowry’ego. Dlatego właśnie to Raptors mają być na ten moment faworytem w staraniach o usługi MVP finałów. Przed rozpoczęciem rozgrywek 2018/2019 wielu sądziło, że Kawhiego w Kanadzie może pozostawić tylko mistrzostwo. Dokładnie to dostarczył, więc narracja się nieco zmieniła. Utrzymanie obecnej rotacji na pewno pomoże Raptors stawić czoła wyzwaniu obrony mistrzowskiego tytułu.

Zobacz także: Wielki rzut Hicksa
fot. Dan Hamilton-USA TODAY Sports
Michał Kajzerek
@mkajzerek