Gdy w tym roku liga debiutowała z nową formułą All-Star Game, nie wszyscy byli przekonani, czy draft do Meczu Gwiazd powinien być transmitowany. Zawodnicy generalnie jednak nie mieli nic przeciwko, dlatego podjęto kluczową decyzję.

 

NBA w porozumieniu z NBPA postanowiły, że draft do All-Star Game 2019 będzie transmitowany na żywo przez telewizję TNT. Prawdopodobnie odbędzie się 30/31 stycznia, szczegóły poznamy nieco później. Generalnie jednak jest to dobra informacja. Rok temu transmisja się nie odbyła, bo zablokowała ją unia graczy. Zespoły wybierało dwóch kapitanów – LeBron James i Stephen Curry. To oni zebrali najwięcej głosów wśród kibiców. W kolejnym roku duet będzie inny, ponieważ Curry i James grają w tej samej konferencji. Kapitanowie na zmianę wybierają zawodników z puli pozostałych graczy wybranych do pierwszej piątki oraz z graczy, których desygnowali trenerzy.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

– To było jak gra w fantasy – wspomina zeszłoroczną selekcję LeBron James. Pokażmy to, dajmy kibicom to, czego oczekują. Jesteś All-Starem, nie ma znaczenia, kto i kiedy cię wybierze – mówił DeMar DeRozan.

Przyszłoroczny ASW odbędzie się w Charlotte, czyli rodzinnym mieście Stepha Curry’ego. Przy okazji pierwszego draftu, niektórzy obawiali się, że selekcja wywoła mieszane odczucia u koszykarzy, którzy np. będą mieli pretensje, dlaczego nie zostali wybrani wcześniej albo dlaczego dany kapitan zdecydował się na wybór kogoś spoza swojej drużyny. Jednak głosy z obozu unii graczy sugerują, że takich problemów nie będzie, więc warto zapewnić kibicom dodatkową rozrywkę.

Zobacz także: Mitchell bez litości dla Doncicia
fot. Garrerr Ellwood
Michał Kajzerek
@mkajzerek