NBA ustaliła nowy rekord przy okazji wszystkich transakcji, które miały miejsce w lipcu. Nigdy wcześniej generalni menedżerowie nie wydali na kontrakty takiej sumy!

Za nami kilka naprawdę szalonych tygodni. Liga w zasadzie sama nie spodziewała się, że już na początku lipca będzie miało miejsce takie szaleństwo na rynku wolnych agentów, dlatego sprawdzają, czy aby na pewno nikt nie przekroczył zasad regulaminu ligi. Łącznie zespoły na wszystkie kontrakty rozdały… 4 miliardy dolarów. To przebija 3,7 miliarda, które zostało rozdane latem 2016 roku, gdy w życie weszła nowa umowa z telewizjami i na rynku pojawiło się naprawdę dużo pieniędzy.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

To oznacza, że za parę lat ekipy mogą żałować wydanych pieniędzy. Musimy jednak podkreślić, że lipiec jeszcze trwa… Oczywiście w kasach GM-ów i w rotacjach trenerów nie ma już wiele miejsca, lecz ktoś się może do puli dołożyć. Jimmy Butler, Kevin Durant, Kristaps Porzingis, Kawhi Leonard, Klay Thompson, Tobias Harris – wszyscy podpisali nowe wysokie umowy. W 2016 pieniądze rozdano m.in. na kontrakty Mike’a Conleya (5 lat za 153 miliony), DeMara DeRozana (5 lat za 145 milionów), czy Bradleya Beala (5 lat za 128 milionów).

Zobacz także: West gotowy do poświęceń?
fot. Streeter Lecka/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek