W Denver Nuggets mogą mieć sporo pociechy z Gary’ego Harrisa. Niezwykle ambitny i pracowity gracz co roku dokłada do swojej gry coraz więcej jakości. W drugim meczu pre-season Denver Nuggets był gwiazdą.

 

Zespół z Kolorado ma nadzieję, że w tym roku uda się włączyć do rywalizacji o play-offy zachodniej konferencji. Jest tam bardzo ciasno, dlatego różnicę będą robiły detale. Mike Malone doskonale wie, że musi pracować z drużyną, która generalnie nie przyciąga uwagi wielkich nazwisk. Paul Millsap jest w tym wypadku wyjątkiem od reguły. Dlatego Bryłki swoją siłę skupiły wokół młodzieży wyselekcjonowanej w drafcie. Nikola Jokić, Gary Harris, Jamal Murray – to fundamentalne postacie dla przyszłości Nuggets. Z każdym zarówno szkoleniowiec, jak i zarząd wiąże bardzo duże nadzieje.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Poprzedniej nocy Nuggets rozegrali swój drugi mecz w ramach okresu sparingowego. Tym razem zmierzyli się w Staples Center z Los Angeles Lakers i wygrali 113:107. Gary Harris był kluczową postacią swojego zespołu. Znakomicie pracował na piłce, znajdował dla siebie miejsca, w których czuł się najbardziej komfortowo. W jego grze widać coraz więcej dojrzałości. W połączeniu z talentem otrzymujemy zawodnika, który pewnego dnia wejdzie na poziom All-Star. Poprzedniej nocy zanotował na swoje konto 25 punktów trafiając 8/11 FG i 5/7 z dystansu. Był absolutnie nie do zatrzymania.

Przed wychowankiem Michigan State czwarty sezon na ligowych parkietach. Ma 23 lata, więc ciągle się rozwija. Dopiero za cztery/pięć sezonów wejdzie w prime-time i wtedy może być prawdziwym kotem. W poprzednich rozgrywkach dostawał od trenera Malone’a średnio 31 minut i w tym czasie zapisywał na swoje konto średnio 14,9 punktu, 3,1 zbiórki, 2,9 asysty i 1,2 przechwytu trafiając 50,2 FG% oraz 42 3PT%. Potrzebuje jeszcze dobrze rozłożyć energię na grę w ataku i w obronie. Takie rzeczy przychodzą wraz z doświadczeniem, a Harris wygląda na gotowego przyjąć każdą lekcję.

Zobacz także: Way of Wade 6
fot. Dan Mullan
Michał Kajzerek
@mkajzerek