Fani Oklahomy City Thunder poniekąd obawiali się tego, w jakiej formie zastaną swoje gwiazdy na pierwszy mecz play-offów. Tymczasem Paul George zagrał jedno z najlepszych spotkań w swojej play-offowej karierze prowadząc zespół do wygranej.

 

Utah Jazz dysponują jedną z najlepszych defensywy w lidze, co w dużej mierze wynika z dyscypliny, jaką wprowadził Quinn Snyder. To właśnie ich dyspozycja po bronionej stronie parkietu ma przesądzić o ewentualnej wygranej serii przez Jazzmanów. W pierwszym spotkaniu rudny zderzyli się jednak z ofensywnym potencjałem Oklahomy City Thunder. Paul George był dla rywala absolutnie bezlitosny i trafiał rzut za rzutem. Swój pierwszy mecz play-off w barwach nowej drużyny skończył z dorobkiem 36 punktów (13/20 FG, 8/11 3PT), 7 zbiórek i przechwytu. Osiem trójek to nowy rekord Thunder. Zespół wygrał 116:108.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Donovan Mitchell spytany po meczu o krycie przeciwko PG13 stwierdził tylko, że ma nadzieję, iż ten nie będzie do końca serii rzucał 8/11 za trzy. Ekipa z Salt Lake City może w ogóle nie zmieniać swojego nastawienia, bowiem zamykali George’owi wszystkie pozycje, a ten mimo nacisku rywala trafiał przez ręce. Rodzi się jednak pytanie – czy będzie w stanie utrzymać taką formę? Mitchell także zdaje się być gotowy do przedstawienia własnej próbki umiejętności. Poprzedniej nocy zadebiutował w play-offach NBA i zrobił to w sposób, w jaki rozegrał cały sezon. Zanotował 27 punktów (11/22 FG, 3/7 3PT), 10 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty.

Zobacz także: Fenomenalny mecz w Bostonie
fot. David Richard
@mkajzerek
Michał Kajzerek