Od początku sezonu Otto Porter Junior zaskakuje Washington Wizards swoją formę. Gdy zespół był w naprawdę trudnej sytuacji, to wychowanek Georgetown stanowił najjaśniejszy punkt rotacji, doskonale dopasowując się do roli, którą mu powierzono.

 

Washington Wizards na swój ostatni mecz przed przerwą na Weekend Gwiazd pojechali do Indianapolis. Miejscowi Pacers mają ostatnio problemy z wygrywaniem i wpływa na to w dużej mierze nieregularna forma Paula George’a. Lider rotacji Nate’a McMillana odzyskał co prawda pełną sprawność, ale nadal ma problem z utrzymaniem gry na jednostajnym poziomie. W międzyczasie Wizards oraz Otto Porter kontynuują przygodę z najlepszą koszykówką, jaką kiedykolwiek wspólne grali. Scott Brooks dopasował funkcje do umiejętności zawodników i powstał interesujący system.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

To właśnie w systemie tkwiła przewaga, jaką Wizards mieli poprzedniej nocy nad Pacers. To już czwarte zwycięstwo z rzędu drużyny Marcina Gortata. Co więcej, zdobywając 111 punktów po raz 22 z rzędu przekroczyli granicę 100 oczek! Starterzy Wizards pokonali starterów gospodarzy 97:59. Po pierwszych 24 minutach goście z DC prowadzili 10 punktami i przewagę utrzymali już do końca. Potrter zanotował na swoje konto 25 punktów (9/15 FG, 6/10 3PT), 8 zbiórek, 2 asysty oraz blok. Pozostaje najlepszym strzelającym w lidze i zapewne już bije się z myślami o tym, co wydarzy się latem.

Porter trafi na rynek wolnych agentów jako zastrzeżony agent i jeżeli któraś z ekip przedstawi mu naprawdę duża sumę, to w Waszyngtonie mogą zastanowić się dwa razy, zanim podejmą decyzję. Strzelec mocno pobił w tym sezonie swoją wartość i wydaje się idealnie pasować do gry obok Johna Walla i Bradleya Beala. Ostatecznie Wiz mogą wyrównać każdą ofertę, ale to Porter dyktuje warunki. Z bilansem 34-21, ekipa Scotta Brooksa zajmuje 3. miejsce we wschodniej konferencji. Teraz kluczowe jest to, by po wznowieniu gry nie stracić dobrego rytmu.

Zobacz także: Faul, którego nie było
fot. Tom Szczerbowski
Michał Kajzerek
@mkajzerek