Hamidou Diallo to gracz, który może zrobić wokół siebie sporo szumu w debiutanckich rozgrywkach. Pierwszoroczniak Oklahomy City Thunder prezentuje wyjątkowo dobrą formę pod nieobecność Russella Westbrooka.

 

Po dobrej grze w lidze letniej, Hamidou Diallo podpisał z Oklahomą City Thunder 3-letni kontrakt, który jest wart 4 miliony dolarów. W pięciu meczach Summer League notował 11 punktów i 5 zbiórek grając na 49% skuteczności z gry, czym przekonał head-coacha OKC – Billy’ego Donovana. W trakcie pre-season Diallo dostał więcej minut z uwagi na uraz Russella Westbrooka, który do gry wróci dopiero za kilka tygodni. Nowy gracz w składzie Thunder dobrze swoją szansę wykorzystuje. Poprzedniej nocy Thunder po bardzo interesującym meczu pokonali – po dogrywce – na własnym parkiecie Milwaukee Bucks 119:115.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Liderem drużyny Grzmotów był Paul George notując 26 punktów z 13 rzutów. Jednak to Hamidou Diallo był tym, który zrobił różnicę. Spędził na parkiecie aż 40 minut, co w sposób jednoznaczny podkreśla, iż Thunder mają wobec niego konkretne oczekiwania. W tym czasie debiutant zanotował 19 punktów (8/16 FG, 3/5 3PT), 5 zbiórek, 4 asysty, przechwyt oraz blok. Jeżeli Diallo będzie w stanie utrzymać swoją grę na wysokim poziomie, bardzo szybko stanie się elementarną częścią rotacji Thunder. Najwyraźniej instynkt Sama Prestiego – generalnego menadżera Thunder znów nie zawiódł. Wyciągnął już z draftu kilka perełek.

Zobacz także: Nowy baner z LeBronem
fot. Brian Spurlock-USA TODAY Sports
Michał Kajzerek
@mkajzerek