Toronto Raptors z pięciu porażek w sezonie trzy zanotowali na własnym parkiecie. Poprzedniej nocy dobrą formą zaskoczyli ich Denver Nuggets. Szczególnie kłopotliwy dla defensywy gospodarzy był Nikola Jokić, który skończył noc z interesującą linijką.

 

W ostatnich momentach spotkania Jokić skutecznie trafiał swoje rzuty wolne i na pięć sekund przed końcem meczu zapewnił Denver Nuggets 3-punktowe prowadzenie. Toronto Raptors mieli posiadanie, którym mogli doprowadzić do dogrywki, ale rzut za trzy Kyle’a Lowry’ego odbił się tylko od obręczy. Tym razem Raptors musieli uznać wyższość przeciwnika po długiej i zaciętej batalii. W ten sposób Nuggets wygrali swój szósty mecz z rzędu i zatrzymali serię ośmiu wygranych najlepszej ekipy wschodu. Niestety w pierwszej kwarcie goście stracili swojego najlepszego strzelca Gary’ego Harrisa. Ten zgłosił problemy z biodrem i wkrótce przejdzie dokładne badania.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Bez jego umiejętności strzeleckich, Bryłki w większym stopniu oparły się na Jokiciu. Obrona Raptors starała się zwiększyć presję defensywy na wysokim, ale ten podejmowałem decyzje na tyle dobre i na tyle szybko, że niewiele działało. Nikola skończył spotkanie z dorobkiem 23 punktów (8/13 FG, 7/8 FT), 11 zbiórek oraz 15 asyst. Gospodarze mieli spore problemy ze skutecznością. Skończyli noc z 11/41 z dystansu. Po meczu Lowry opuścił halę bez rozmowy z dziennikarzami, a Kawhi Leonard był niedostępny, ponieważ… miał trening. Bardzo dobry mecz, od początku stojący na niezłym poziomie. Porażka dla Nicka Nurse’a przyszła zaraz po tym, gdy NBA ogłosiła go trenerem miesiąca na wschodzie.

Zobacz także: Hoiberg wyleciał
fot. Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports
Michał Kajzerek
@mkajzerek