Borykający się z różnymi urazami podczas swojego debiutanckiego sezonu Lonzo Ball nie ma szczęścia także latem. Jak donosi Shams Charania z Yahoo Sports, rozgrywający Lakers nabawił się kontuzji łękotki w lewym kolanie i czeka go przerwa w treningach.

 

Lakers są dziś bohaterami większości nagłówków dotyczących NBA, jednak wcale nie chodzi tu o żadnego z ich obecnych zawodników. To właśnie drużyna prowadzona przez Luke’a Waltona ma największe szanse, by być kolejnym przystankiem w karierze LeBrona Jamesa. Tymczasem z wewnątrz obozu LA dochodzą niepokojące wieści.

Ball na szczęście będzie gotowy na rozpoczęcie obozu przygotowawczego, jednak kolejna przerwa w grze z pewnością nie jest tym, czego najstarszy z braci Ball oczekiwał tego lata. Kilka dni temu Lonzo pochwalił się swoją obecną formą, która może imponować. Dziś musi pogodzić się z faktem, że na powrót na parkiet będzie musiał trochę poczekać.

Problemy z łękotką zdiagnozowano u niego już pod koniec minionego sezonu. Od tamtego czasu przeszedł sporo badań, które miały zdiagnozować, jaka terapia będzie najlepsza dla jego przyszłości. Oprócz tego spotkał się także z Magiciem Johnsonem i Robem Pelinka, którzy utwierdzili go w przekonaniu, że będzie ważnym punktem tej drużyny na lata.

Tak sytuacja przedstawia się teraz, kiedy jednak przyjdzie grać o najwyższą stawkę, czyli sprowadzenie kogoś z trójki James-George-Leonard, sprawy mogą obrać inny kierunek.

Grzegorz Kordylas
fot. Darron Cummings/Associated Press
Czytaj także: Warriors blisko porozumienia z trenerem