Rick Carlisle zdaje się mieć bardzo ciekawy pomysł na wykorzystanie Luki Doncicia. Pierwszoroczniak może wychodzić na pozycji… silnego skrzydłowego, co dla Dirka Nowitzkiego oznacza tylko jedną rzecz.

 

Niemiec przyznał, że jest gotowy wychodzić dla Dallas Mavericks z ławki. W ostatnich wywiadach rozpływał się nad umiejętnościami Luki Doncicia. Dla młodego Słoweńca obecność w drużynie Nowitzkiego jest niezwykle pomocna. Dirk był w bardzo podobnej sytuacji, gdy kilkanaście lat temu rozpoczynał swoją karierę w Dallas. Zatem dla Dirka to szansa, by wcielić się w rolę mentora gracza, który może być w tej lidze kimś naprawdę wyjątkowym. Jednak sezon z Donciciem będzie dla Nowitzkiego nowym wyzwaniem, gdyż trener Rick Carlisle planuje – przynajmniej na początku – wychodzić Donciciem na pozycji silnego skrzydłowego, a w zasadzie point-forwarda.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

– Już gdy ściągnęliśmy DeAndre to miałem świadomość tego, że będę wychodził z ławki rezerwowych – przyznał Niemiec. – Chodzi jednak o coś więcej. Jestem gotów na każdą rolę, jeśli ta pozwoli nam wygrywać. Trener Carlisle udowodnił już, że spróbuje wszystkiego, co może przynieść korzyści – dodał.

Carlisle chce, by Doncić był dodatkowym rozgrywającym obok Dennisa Smitha Jr. Zapewne będziemy oglądali wiele sytuacji, w których to Luka jako czwórka będzie przeprowadzał piłkę i inicjował posiadanie. W Dallas wszyscy są pod wrażeniem jego koszykarskich instynktów. Może się dobrze uzupełniać ze wspomnianym Smithem Jr, ponieważ ten potrafi kreować pozycje także bez piłki. Mavs w takim zestawieniu personalnym mogą być w przyszłym sezonie naprawdę interesującą drużyną. Pierwsza piątka ekipy z Teksasu to na ten moment: Smith Jr, Matthews, Barnes, Doncić, Jordan.

Zobacz także: Towns z nową umową
fot. Elsa/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek