Nikola Vucević po cichu rozgrywa naprawdę dobry sezon, a przecież Orlando Magic cały czas nim handlują. Jeden z liderów drużyny poprowadził ją poprzedniej nocy do blow-outu nad czołową ekipą wschodniej konferencji.

Prawdziwa rzeź, ale Toronto Raptors traktują to jako wypadek przy pracy. Z tym że Raps już są drugą drużyną wschodu, a jeszcze niedawno mieli komfortową przewagę. Porażka spowodowała, że spadli w tabeli za Miwaukee Bucks. W całym meczu rzucali na 29,5% skuteczności z gry i w drugiej połowie byli całkowicie bezradni przegrywając trzecią kwartę 15:35.

Nie mieli też odpowiedzi na znakomicie spisującego się tego dnia Nikolę Vucevicia. Zawodnik Orlando Magic zapisał się nie tylko w historii swojego zespołu, ale w historii ligi kończąc mecz z linijką 30 punktów (12/17 FG, 6/8 FT), 20 zbiórek, 8 asyst i 2 przechwytów. Od 1974 roku udało się to tylko takim graczom jak Charles Barkley (trzy razy), DeMarcus Cousins (dwukrotnie), Kareem Abdul-Jabbar, George McGinnis, David Lee, Tim Duncan, Dirk Nowitzki oraz Alex English. Latem przyszłego roku Vuc trafi na rynek wolnych agentów, więc to dobra pora, by rozgrywać sezon życia.