Trwają finały NBA, większość ekip przygotowuje się już do draftu i letniego okienka transferowego sprawdzając możliwości i sondując rynek. Tymczasem Brooklyn Nets i Atlanta Hawks postanowili dogadać się w sprawie transferu.

 

Brooklyn Nets przygotowują salary-cap, bo mają szansę na ściągnięcie z rynku ciekawego nazwiska. Z zespołem łączono już Kyriego Irvinga. W międzyczasie rozstrzygnąć mają się losy D’Angelo Russella, który trafi na rynek wolnych agentów jako zastrzeżony gracz, a przecież ma za sobą przełomowe rozgrywki, więc któryś z GM-ów może przedstawić mu ofertę maksymalnego kontraktu (Sean Marks będzie miał trzy dni na jego wyrównanie). Nets potrzebowali więc wykonać ruch, by w trakcie off-season mieć możliwość podpisania dwóch maksymalnych kontraktów. Pierwszy o transferze na linii Brooklyn – Atlanta poinformował Adrian Wojnarowski z ESPN.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

Nets wysłali do Hawks Allena Crabbe’a i jego 18,5 miliona dolarów w kontrakcie. Do tego dołożą 19. pick tegorocznego draftu i pick przyszłorocznej selekcji. W zamian do Nets trafi Taurean Prince, który był wyróżniającą się postacią Hawks w minionych latach oraz pick drugiej rundy draftu 2021. Umowa zostanie potwierdzona dopiero 6 lipca. Prince w 55 meczach poprzedniego sezonu notował średnio 13,5 punktu, 3,6 zbiórki i 3,2 asysty trafiając 44,1% z gry i 39% za trzy. Natomiast Crabbe w 43 spotkaniach dla Nets zatrzymał swoje liczby na poziomie 9,6 punktu, 3,4 zbiórki trafiając 37,8 3PT%.

Zobacz także: Współwłaściciel GSW już nie wejdzie
fot. Streeter Lecka/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek