O tym, że Marcin Gortat ma wielkie serce nie tylko do gry, wiemy nie od dziś. Jedyny Polak w NBA nie zapomina o swoim miejscu pochodzenia i aktywnie wspiera m.in. Łódzkie Hospicjum dla Dzieci.

 

Marcin brał udział w budowie placówki, a dziś, wraz z Alicją Bachledą-Curuś, namawia do przekazania 1% podatku na rzecz dzieci dotkniętych przewlekłymi, nieuleczalnymi schorzeniami.

Nie trzeba wielkiego wysiłku, aby pomagać. Prostą formą wsparcia jest przekazywanie jednego procenta z podatku na rzecz placówek pomagających osobom potrzebującym. Od dwóch lat wspieram Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, ponieważ byłem tam i wiem, jak ważną rolę to miejsce odgrywa w życiu nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych. Cieszę się, że w pomoc łódzkiego hospicjum postanowiły zaangażować się kolejne osoby. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie pomóc tym, którzy tego naprawdę potrzebują.

Mówi Marcin Gortat o zaangażowaniu w akcję.

Gortat i Bachleda-Curuś planują odwiedzić podopiecznych hospicjum podczas najbliższej wizyty w Polsce. Zamierzają także nagłośnić działalność jedynej w woj. łódzkim placówki, która prowadzi stacjonarne hospicjum dla dzieci.

fot. Embassy of Poland in Washington DC, Dominik Mikołajczyk
Czytaj także: Wielki powrót Brandona Jenningsa!