Środkowy Washington Wizards wrócił już do Polski i od razu spotkał go ogromny zaszczyt. Prezydent Andrzej Duda postanowił odznaczyć Marcina Gortata za jego pracę i osiągnięcia.

 

Marcin Gortat pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców na świecie. Także jednym z najbogatszych. Jednak środkowy Washington Wizards nigdy nie pracował wyłącznie dla własnej satysfakcji. Pieniądze, które zarabiał otworzyły możliwości szerzenia kultury sportu w naszym kraju oraz promocji Polski za granicą. Właśnie z tego powodu Prezydent Andrzej Duda zdecydował się uhonorować Gortata Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Odznaczenie zostało przyznane za za zasługi w rozwijaniu i upowszechnianiu sportu wśród dzieci i młodzieży, promowanie Polski i działalność charytatywną. Od wielu lat Marcin wraz ze swoją Fundacją MG13 organizują campy dla dzieci. Poza tym otworzyli własne szkoły, w których wychowują się sportowcy z ogromnym potencjałem.

Wystarczy wejść na oficjalną stronę Fundacji, by zobaczyć, jak wiele dobrego Gortat oraz jego ludzie robią nie tylko w Polsce, ale także w Stanach Zjednoczonych. Rokrocznie przecież odbywa się specjalna Polska Noc NBA. Poza tym Marcin na każdym kroku podkreśla ważną rolę, jaką odgrywa Wojsko Polskie. Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do pracy.

Zobacz także: Curry odleciał w G3
fot. Embassy of Poland in Washington DC, Dominik Mikołajczyk
Michał Kajzerek
@mkajzerek