Portland Trail Blazers podjęli wiążącą decyzję dla swojej przyszłości. O sukcesach drużyny nadal ma decydować duet Damian Lillard – C.J. McCollum. Panowie w lipcu podpisali przedłużenie swoich kontraktów.

Damian Lillard dogadał się w sprawie 4-letniego super-maksymalnego przedłużenia. Lider Portland Trail Blazers wielokrotnie zapowiadał, że jeżeli nie wydarzy się nic drastycznego, spędzi w Oregonie całą karierę. Jak dotąd wszystko na to wskazuje. Niewykluczone, że do samego końca towarzyszył będzie mu C.J. McCollum. Rzucający obrońca porozumiał się z Blazers w sprawie 3-letniego przedłużenia za 110 milionów dolarów, co automatycznie zamyka wszystkie dyskusje na temat ewenutalnego handlowania McCollumem, przynajmniej na razie. W poprzednim sezonie sugerowano, że to rozwiązanie, które może się dla zespołu sprawdzić.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

McCollum w 70 meczach poprzedniego sezonu notował na swoje konto średnio 21 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty trafiając 45,9 FG% oraz 37,5 3PT%. Zgodził się dla Blazers na finansowe poświęcenie, ponieważ maksymalna umowa w jego przypadku zatrzymywała się na 114 milionach. Blazers operują na małym rynku i pilnują swojego salary-cap. Poprosili więc C.J.-a o przysługę i ten długo się nie zastanawiał. Zatem przez co najmniej pięc kolejnych sezonów, to duet Lillard – McCollum będzie próbował przebić się przez mur zachodniej konferencji i awansować do jakże upragnionego wielkiego finału.

Zobacz także: Reprezentacja rozpoczęła przygotowania
fot. Craig Mitchelldyer-USA TODAY Sports
Michał Kajzerek
@mkajzerek