Washington Wizards tracą Johna Walla. Rozgrywający nominowany w minionym tygodniu do All-Star Game opuści nie tylko Weekend Gwiazd, ale najprawdopodobniej  także dwa następne miesiące rozgrywek.

 

Wall przejdzie zabieg lewego kolana, w którym cały czas powraca stan zapalny. Zabieg będzie miał miejsce jutro w Cleveland Clinic Marymount, a lekarzem, który zajmie się rozgrywającym Wizards będzie Richard Parker, który operował go już dwukrotnie w maju 2016 roku.

Uraz kolana prześladuje wychowanka Kentucky od meczu z Dallas Mavericks z początku sezonu. Wall miał wkrótce zagrać w swoim piątym z rzędu All-Star Game w drużynie LeBrona Jamesa. Do tej pory notował średnio 19 punktów i 9 asyst. Wizards, którzy już zmagają się z kryzysem, tracą jednego z dwóch najlepszych graczy, ich sytuacja jest więc nie do pozazdroszczenia. Póki co zajmują 6. miejsce na Wschodzie, jednak niewiele brakuje, by Pacers i 76ers zdołali ich wyprzedzić. Dwa miesiące bez Johna Walla będą więc bardzo trudnym sprawdzianem dla ekipy, która po udanych Play Offach 2017 była wymieniana wśród faworytów do tegorocznych Finałów Konferencji.

Nasuwają się dwa pytania:

1. Czy możemy spodziewać się wobec tego dużej wymiany? Ernie Grunfeld ma czas do 8. lutego.

2. Kto zastąpi Walla w Meczu Gwiazd? Jakieś propozycje? Draymond Green ma swoją:

Ciekawa, prawda?
Grzegorz Kordylas
Czytaj także: Twitter reaguje na wymianę Griffina!