Amerykański trener Mike Taylor, szkoleniowiec kadry przygotowującej się właśnie w Legionowie do Eurobasketu, popracuje z naszą reprezentacją dłużej. Już dziś na oficjalnej konferencji prasowej PZ Kosz ogłosi przedłużenie umowy z 45-letnim trenerem.

 

Szczegóły nowej umowy nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie informujemy o decyzji władz PZ Kosz jako pierwsi. Więcej powinno być wiadomo w godzinach popołudniowych – to właśnie wtedy, na konferencji prasowej, przedstawiciele kadry i sam trener Taylor potwierdzą zawarcie nowego kontraktu.

Taylor prowadzi naszą kadrę od stycznia 2014 roku. W 2015 roku wprowadził Polaków na Eurobasket. Sukces ten powtórzył w tym roku. Nasi kadrowicze jadą do Finlandii z nadzieją wyjścia z grupy. Naszymi rywalami będą Słowenia, Islandia, Finlandia, Francja, Grecja. Wczoraj Polacy byli bliscy pokonania Izraela w meczu rozgrywanych w ramach turnieju przygotowawczego w Legionowie. Dziś o 18:00 zmierzą się z Wielką Brytanią.

Sprawdź produkty wybrane dla Ciebie!

Zanim zaczął pracę w Polsce, Mike Taylor karierę trenerską rozpoczynał na parkietach uniwersyteckich, gdzie był asystentem m.in. na Indiana University i Pittsburg State. Jako pierwszy trener zadebiutował w niemieckim BV Chemintz 99. Najdłuższym etapem jego dotychczasowej kariery był ponad 7-letni pobyt w Patiopharm Ulm, z którym awansował do Bundesligi. W sezonie 2012/2013 został zatrudniony w grających dla D-League Maine Red Claws. Zanim dołączył do sztabu reprezentacji Polski, był asystentem trenera reprezentacji Czech.

Więcej szczegółów na temat nowego kontraktu już wkrótce.

Grzegorz Kordylas
fot.twitter.com/koszkadra
Czytaj także: Gortat w składzie all-time Wizards! Jordan nieobecny!