Oficjalny portal reprezentacji Polski – KoszKadra.pl poinformował o objęciu przez trenera Mike’a Taylora posady pierwszego szkoleniowca Hamburg Towers. Bardzo fajnie, ale to zespół z drugiej ligi Niemiec.

 

Reprezentacja Polski jest w trakcie eliminacji do Mistrzostw Świata. Na jej czele pozostaje head-coach Mike Taylor, który w ostatnim czasie mocno kibiców kadry rozczarował. Zespół poniósł dramatyczną porażkę z Węgrami i generalnie w ostatnich meczach prezentował słabą formę. Trener Taylor to ceniony fachowiec, ale ostatnie wyniki kadry najwyraźniej odbiły się na postrzeganiu go przez europejskie środowisko. Coach swoje obowiązki związane z kadrą będzie teraz łączył z pracą w klubie.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Amerykanin podpisał dwuletnią umowę z zespołem występującym na zapleczu Bundesligi. W swojej karierze wywalczył już awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech (z ratiopharm Ulm), więc w Hamburgu liczą na to, iż uda mu się to ponownie. Mimo wszystko jest to decyzja, która w środowisku kibiców została odebrana jako nieśmieszny żart, potwierdzający tylko, iż Taylor nie jest już odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.

– Drużyna Hamburg Towers ma fantastyczny potencjał, z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania na boisku. Będziemy ciężko pracować, aby stworzyć zespół, który może wejść do Bundesligi. W tym momencie będę jednak skupiał się na reprezentacji Polski, która na przełomie czerwca i lipca rozegra kolejne mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata. Wcześniej odbyły się odpowiednie rozmowy pomiędzy Polskim Związkiem Koszykówki a klubem z Hamburga. Nasz plan jest gotowy i krok po kroku będziemy go wykonywać – zapowiada trener Mike Taylor.

Reprezentacja Polski 28 czerwca podejmie Litwę, a 1 lipca zagra na wyjeździe z Kosowem. Kolejne okienka na kadrę zaplanowane są na wrzesień i listopad. Ewentualna wpadka z Kosowem może przechylić szalę goryczy, ale w kuluarach mówi się, iż Taylor ciągle ma w PZKosz mocną pozycję.

Zobacz także: Harden zniszczył Greena
fot. PZKosz / Andrzej Romański
Michał Kajzerek
@mkajzerek