Donovan Mitchell w rundzie finałowej pokonał Larry’ego Nance’a Jr o dwa punkty po dwóch naprawdę ciekawych wsadach. Konkurs oczywiście nie mógł równać się z tym Aarona Gordona i Zacha LaVine’a, ale kibice zobaczyli kilka interesujących prób.

 

W zabawie wzięli udział Donovan Mitchell (Jazz), Larry Nance Jr (Cavaliers), Dennis Smith Jr (Mavericks) i Victor Oladipo (Pacers). Ten ostatni rozczarował najbardziej, choć próbował m.in. w masce Czarnej Pantery. Smith Jr zaprezentował bardzo ciekawą próbę w drugim wsadzie, przekładając piłkę pod nogą, ale to nie wystarczyło, by odrobić straty z pierwszej próby, która nie zrobiła na nikim większego wrażenia.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Zarówno Mitchell, jak i Nance wykazali się dużą kreatywnością. Zawodnik Jazz przebierał się trzy razy. Swój ostatni wsad zrobił w stylu Vince’a Cartera w jerseyu byłego gracza Toronto Raptors. Tą próbą zapewnił sobie zwycięstwo. Nance postanowił oddać hołd swojemu ojcu, który pomógł mu przy jednym z windmillów. Jeszcze w pierwszej rundzie Larry wykonał jedną próbę ubrany w komplet, w jakim kilkadziesiąt lat temu grał senior dla Phoenix Suns.

Trudno będzie powtórzyć rywalizację, jaką dwa lata temu zaszczycili nas Aaron Gordon i Zach LaVine. Zeszłoroczny konkurs mocno obniżył poprzeczkę, dlatego przed tegoroczną rywalizacją nie było wielkich oczekiwań. Czy powinniśmy się czuć rozczarowani? Niekoniecznie, bo kilka prób było naprawdę interesujących. Zresztą, jeśli nie zarwaliście nocki, to przekonajcie się sami…

Zobacz także: Najlepsze wsady Rising Stars
@mkajzerek
Michał Kajzerek