Nick Nurse nie ma łatwego życia podczas pierwszych tygodni na stanowisku trenera reprezentacji Kanady. Wielu klasowych graczy zrezygnowało z udziału w turnieju, a teraz na domiar złego kontuzji doznał Kelly Olynyk.

Niestety zawodnik Miami Heat w trakcie towarzyskiego meczu reprezentacji poślizgnął się w miejscu, w którym było mokro i bardzo niefortunnie upadł. Do szatni schodził wyraźnie kulejąc i wskazując na ból prawego kolana. Wkrótce powinniśmy poznać diagnozę, ale wszystko wskazuje na to, że Kelly Olynyk nie pojedzie z Kanadą na Mistrzostwa Świata. W takich okolicznościach, nawet jeśli kontuzja nie okaże się poważna, agent zapewne będzie go namawiał, by skupił się na powrocie do pełni zdrowia przed rozpoczęciem kolejnego sezonu na parkietach NBA.

To potencjalna ogromna strata dla Nurse’a, ponieważ po tym, jak odmówili Andrew Wiggins, Shai Gilgeous-Alexander i Jamal Murray, to właśnie skrzydłowy Heat miał być ostoją tego składu. Zadanie dla Kanadyjczyków robi się więc coraz trudniejsze. Przed Olynykiem trzeci sezon z 4-letniej umowy w Miami. Za sezon 2019/2020 zarobi 13,1 miliona dolarów i zapewne będzie bardzo ważną częścią rotacji zbudowanej wokół Jimmy’ego Butlera.

Zobacz także: Jazz przywrócą historię?
fot. Steve Mitchell
Michał Kajzerek
@mkajzerek