Po 11 latach reprezentowania barw OKC Thunder, Russell Westbrook przenosi się do Houston. Wymiana jest już oficjalna, a Sam Presti, GM klubu z Oklahomy, na pożegnanie ma dla Russella wiele ciepłych słów.

To już oficjalne – Russell Westbrook od nowego sezonu będzie reprezentować Rockets.

Russ powędrował do Houston za Chrisa Paula i dwa wybory w Drafcie. W Oklahomie zostawił za sobą 11 sezonów, które kibice Thunder, choć nie doczekali się mistrzostwa, zapamiętają na długo.

W oficjalnym oświadczeniu, na pożegnanie Westbrooka, Sam Presti nie szczędził w słowach. Według niego żaden gracz w 11-letniej historii klubu nie był dla organizacji tak ważny, jak Russ.

Niedawno rozmawialiśmy z Russellem o drużynie, jego karierze i przyszłości. Przez te rozmowy doszliśmy do wniosku, że być może czas szukać alternatywnych rozwiązań, które miałyby sens dla niego. W rezultacie doszliśmy do wspólnego porozumienia, które doprowadziło nas do sytuacji, w której dziś się znajdujemy.

Prowadzenie tych trudnych rozmów i współpraca z Russellem i jego agentem Thadem Foucherem były możliwe dzięki głębokiej relacji, jaką nawiązaliśmy przez te 11 lat.

Russell Westbrook to najważniejszy zawodnik w historii OKC Thunder. Pozostawił piętno na klubie, mieście, stanie Oklahoma. Nikt z nas nie był w stanie przewidzieć jakim zawodnikiem się stanie i wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego, jak wiele zrobił dla tej organizacji i całego społeczeństwa. Russell i jego żona, Nina, ich troje dzieci, jego brat i rodzice zawsze będą częścią rodziny Thunder. Życzymy im szczęścia i sukcesów w przyszłości.

Thunder z Westbrookiem w składzie 4-krotnie grali w Finałach Konferencji, raz awansując do Finałów. W 2012 roku polegli w nich w starciu z Miami Heat. Russ tworzył trzon tych drużyn razem z Kevinem Durantem i Jamesem Hardenem.

Czy w Houston wreszcie uda się wygrać mistrzostwo?

fot. Bleacher Report
Czytaj także: Co dalej z Ingramem?