Londyn zdawał się być miejscem, które na zawsze pozostanie na mapie „wyjazdowych” spotkań sezonu regularnego w kalendarzu NBA. Jednak liga NBA postanowiła przenieść całą imprezę do Paryża. NBA Paris Game 2020 odbędzie się 24 stycznia 2020 roku a w stolicy Francji zagrają Charlotte Hornets i Milwaukee Bucks!

Wszystko wskazuje na to, że cyklicznie organizowane mecze RS w Londynie przejdą do historii. Co prawda, władze ligi NBA jasno nie powiedziały, że dziesiąty mecz z serii imprez NBA London Game nie dojdzie do skutku. Jednak pojawienie się informacji o NBA Paris Game 2020 zdaje się wykluczać sens organizacji dwóch imprez z serii NBA Global Games jedna po drugiej.

Trzeba przyznać, że jest to mocno zaskakująca decyzja, biorąc pod uwagę to, co mówił w Londynie sam Adam Silver. Tuż przed meczem Wizards-Knicks komisarz ligi przez kilkadziesiąt minut odpowiadał na konferencji prasowej i jedno z pytań dotyczyło właśnie podobnego spotkania w Paryżu. Silver powiedział, że jak na razie nie widzi sensu, by przenosić imprezę z Londynu, bo to „sprawdzony teren” i współpraca z administracją obiektu jest wzorowa.

Oficjalnie głównym powodem pojawienia się Paryża na mapie NBA Global Games to docenienie wkładu reprezentantów tego kraju w lidze NBA. Tony Parker, Nicolas Batum, Rudy Gobert – można długo wymieniać nazwiska wszystkich graczy z francuskim paszportem reprezentujących swój kraj w NBA.

Para drużyn, która ma pojawić się w stolicy Francji przypomina prezent „na przeprosiny” dla kibiców przyzwyczajonych do cykliczności spotkań w stolicy Wielkiej Brytanii. 24 stycznia przyszłego roku w AccorHotels Arena zagrają przeciwko sobie Milwaukee Bucks i Charlotte Hornets. O ile obie ekipy przyjadą w swoich najmocniejszych składach (bo na przykładzie tegorocznego meczu w Londynie może być z tym różnie) może to być jedno z najciekawszych starć drużyn NBA, jakie w ostatnich latach wydarzyło się w Europie!

NBA Paris 2020 będzie pierwszym meczem w historii rozgrywanym w stolicy Francji. Do tej pory w Paryżu gościł głównie drużyny NBA rozgrywające mecze przedsezonowe. Po raz ostatni miało to miejsce 6 października 2010 roku. Hala Palais Omnisports de Paris-Bercy gościła wtedy Timberwolves i Knicks.

Pod tym adresem znajdziecie więcej informacji na temat sprzedaży biletów

fot. NBA
Czytaj także: Bell zawieszony przez…rachunek hotelowy