Powrót SuperSonics to temat, który pojawia się i znika. Na razie nie ma szans na rozszerzenie stawki o dodatkowe ekipy lub sprzedaż którejś z obecnych i przeniesienie jej do nowego miasta. Dlatego Warriors i Kings zagrają w Seattle mecz.

 

Golden State Warriors przedstawili terminarz swoich spotkań przedsezonowych. 5 października zagrają w KeyArena z Sacramento Kings. Będzie to jeden z pięciu sparingów, jakie zespół mistrzów rozegra przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019. Zmierzy się także dwukrotnie z Los Angeles Lakers oraz po razie z Minnesotą Timberwolves i Phoenix Suns. Powrót do KeyArena będzie szczególnie istotny dla Kevina Duranta, który rozpoczynał swoją karierę jako zawodnik Seattle Supersonics. Po debiutanckim sezonie KD, drużyna przeniosła się do Oklahomy, wokół czego powstał spory skandal.

– Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i naprawdę tam zagramy – mówił KD. – Kibice w Seattle bez wątpienia zasługują na koszykówkę NBA. Na pewno byłoby wspaniale, gdyby liga tam wróciła. Nie mogę się doczekać meczu w KeyArena – dodał.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

To będzie pierwszy mecz rozegrany w KeyArena odkąd halę opuścili Sonics.

Zobacz także: LeBron wyprodukuje serial
fot. Rocky Widner
Michał Kajzerek
@mkajzerek