Siadasz sobie wygodnie, odpalasz Instagrama, a tam post Kevina Duranta o tym, że przeprowadza się na Brooklyn. Jesteś w szoku, nie dowierzasz. Tak wyglądał proces dowiedzenia się o decyzji Duranta u większości kibiców. Jak się okazuje – nie tylko.

W ten sam sposób o planach KD dowiedzieli się również…Brooklyn Nets, których dwukrotny MVP Finałów nie raczył powiadomić przed ogłoszeniem swojej decyzji całemu światu. Takiego newsa sprzedał wczoraj mediom Generalny Menedżer klubu, Sean Marks.

Z innych ciekawostek, Marks wypowiedział się także o stanie zdrowia KD. Choć jego absencja przez cały sezon 2019/2020 jest bardzo prawdopodobna, GM Nets nie wyklucza, że Durant może wrócić na parkiet w którymś momencie sezonu. Póki co na wszelkie przewidywania jest zbyt wcześnie.

Z badania z 2015 roku, w którym dziennikarze CBS przeanalizowali kariery 14 zawodników wracających do gry po zerwaniu ścięgna Achillesa, wynikało, że ich średnie minut, skuteczność z gry i skuteczność za trzy spadły. Przed Durantem bardzo długa droga do powrotu do optymalnej formy.

Czy Brooklyn Nets z Kyrie Irvingiem są w stanie powalczyć o najwyższy cel w przyszłym sezonie?

fot. Yahoo!
Czytaj także: Rewolucja w przepisach!