Cleveland Cavaliers w Staples Center, Minnesota Timberwolves podejmujący mistrzów NBA, czy pojedynek Jazz i Pelicans, którzy po All-Star Weekend prezentują fantastyczną formę. Dla wszystkich, którzy szykują się na niedzielny wieczór z NBA, jest w czym wybierać.

 

Po raz pierwszy od trade deadline, Isaiah Thomas spotka się ze swoimi byłymi kolegami z Cleveland. W barwach Cavaliers Thomas miał toczyć boje na szczycie Zachodu, tymczasem po kilkunastu występach został wysłany do Los Angeles, gdzie całkiem udanie rozpoczął swój kolejny etap w NBA.

Od czasu wymiany z udziałem 4 graczy, Cleveland Cavaliers i Los Angeles Lakers grają w kratkę, raz zostawiając po sobie kapitalne wrażenie (jak Cavs podczas 3 zwycięstw z rzędu tuż po wymianie, czy Lakers podczas niedawnej 5-meczowej serii wygranych), a raz grając całkowicie bez pomysłu. Od 8. lutego, podopieczni Tyronna Lue wygrali 7 z 12 spotkań. Lakers – 6 z 11. Dyspozycja obu zespołów jest więc bardzo zbliżona, a my możemy wobec tego spodziewać się wyrównanego pojedynku.

W dwóch ostatnich meczach Lakers zyskali nowego bohatera. Brook Lopez wygląda jak najlepsza wersja samego siebie z czasów Nets – w meczach przeciwko Orlando i Denver rzucił odpowiednio 27 i 29 oczek i ciężko pracował w pomalowanym (choć został pierwszym centrem w historii z 27 punktami i…zerowym dorobkiem zbiórek).

Sprawdź produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Meczem tego wieczoru śmiało możemy nazwać jednak pojedynek Minnesota Timberwolves z Golden State Warriors. Ci pierwsi wzmocnili się ostatnio nowym rozgrywającym. Drudzy – stracili swojego na kilka spotkań. Stephen Curry skręcił kostkę w meczu ze Spurs i przechodzi rehabilitację, a Dubs przegrali pod jego nieobecność z Portland Trail Blazers.

O nieobecności gwiazdy nic nie trzeba jednak mówić podopiecznym Toma Thibodeau. Grając bez Jimmy’ego Butlera, Timberwolves przegrali trzy mecze z rzędu, co do tej pory w tym sezonie im się nie zdarzyło. Oba zespoły chcą więc zmazać plamę po niepowodzeniu.

Na deser pojedynek Utah Jazz i New Orleans Pelicans. Oba zespoły są świeżo po swoich najdłuższych seriach zwycięstw w tym sezonie i obie liczą się w walce o play-offs na Zachodzie.

Rozkład jazdy na dzisiejszy wieczór znajdziecie TUTAJ.

Enjoy!
Grzegorz Kordylas
Czytaj także: Jaylen Brown miał wstrząs mózgu