Rzekomo wszyscy w Oakland są już sfrustrowani sytuacją z Kevinem Durantem. Niemal przed każdym meczem panowało napięcie związane z jego powrotem. Zawodnik zrobił kolejny krok, ale czasu jest coraz mniej.

 

Według Chrisa Haynesa z Yahoo Sports, w niedzielę Kevin Durant trenował z drużyną pierwszy raz od doznania urazu w serii z Houston Rockets. Steve Kerr w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że skrzydłowy weźmie udział w jednostce z młodszymi zawodnikami, więc nie został od razu rzucony na głęboką wodę. Sztab medyczny Warriors zapewne dobrze się przyjrzy Durantowi podczas pracy i na podstawie tego oraz jego odczuć podejmie decyzje w sprawie spotkania numer pięć, do którego mistrzowie przystąpią z nożem na gardle.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

KD jest teraz drużynie potrzebny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Raptors prowadzą 3-1, więc by obronić tytuł, mistrzowie potrzebują trzech zwycięstw z rzędu, a przeciwko takiej drużynie będzie to niezwykle trudne zadanie. Wkrótce okaże się, jak zwiększona intensywność pracy wpłynęła na kontuzjowaną łydkę Duranta. Długa przerwa zawodnika wskazuje na to, że uraz okazał się poważniejszy niż początkowo przypuszczano. Saga z kontuzją KD zdominowała tematy wokół Warriors, co na pewno nie było pomocne w budowaniu zdrowej atmosfery.

Zobacz także: tweety tygodnia #23
fot. New York Post/Getty Images
Michał Kajzerek
@mkajzerek