Symboliczna zmiana pokoleń jeśli chodzi europejskich graczy ma miejsce w tym sezonie w Dallas Mavericks. Dirk Nowitzki, wkraczający właśnie w swój 21. sezon w barwach Mavs, będzie mógł mieć oko na rozwój nowego nabytku klubu Marka Cubana.

 

Niemiec już jest pod wrażeniem umiejętności 19-letniego Słoweńca. Nic dziwnego – móc pochwalić się w tak młodym wieku tytułem MVP i Mistrza Euroligi i ligi ACB, oraz Mistrzostwem Europy – to prawdziwy fenomen w historii tego sportu.

Czy według Dirka Doncic jest lepszy od niego w wieku 19 lat?

O tak, bez wątpienia. Potrafiłem rzucać, ale nigdy nie miałem takiego przeglądu pola, dojrzałości i nie wnosiłem tyle do gry. Wystarczy spojrzeć jak potrafi czytać pick&rolle. Jak Chris Paul i inni goście na najwyższym poziomie. Świetnie będzie się go oglądało zwłaszcza z DeAndre czy Dwightem Powellem u boku schodzącym do kosza.

Trenuje każdego dnia, ciężko pracuje. Bardzo mi się to podoba. Znakomicie obchodzi się z piłką jak na tak wysokiego gracza. Jest świetny w pick&Rollach. Wizja parkietu już stoi u niego na najwyższym poziomie. Nie mogę uwierzyć, że chłopak wkrótce będzie miał dopiero 20 lat. Niesamowite. Jest wybitnym strzelcem kiedy wchodzi w rytm i wiem że będziemy mieli z niego pożytek przez długi czas.

Oczywiście nie chcemy nakładać na niego za dużej presji. Przybył do nas z innego kraju. Przechodziłem przez to samo 20 lat temu. Trudno przystosować się od razu do tak wielu rzeczy. Mi zajęło to praktycznie cały rok. Mój pierwszy rok w Stanach był bardzo ciężki.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

W swoim pierwszym sezonie w NBA, 20-letni Nowitzki zagrał dla Mavs w 47 meczach, 24 razy wychodząc w pierwszej piątce.  Był to jedyny sezon w jego karierze, w którym nie notował średnio dwucyfrowych zdobyczy punktowych.

Czytaj także: LeBron nakręci serial na podstawie życia Bena Simmonsa!