Emmanuel Mudiay grał poniżej oczekiwań w Denver, więc zespół nie miał żadnych zahamowań przed wytransferowaniem zawodnika. Wchodził do ligi jako gracz z dużym potencjałem, ale do tej pory nie był w stanie go wykorzystać.

 

W wymianie pomiędzy New York Knicks, Denver Nuggets i Dallas Mavericks, Emmanuel Mudiay powędrował do ekipy z Big Apple. W 42 meczach bieżących rozgrywek, zawodnik notował na swoje konto średnio 8,5 punktu trafiajac 40,1 FG% i 37,3 3PT%. Generalnie nie było z niego większego pożytku. W rotacji Knicks najprawdopodobniej pomoże drużynie z ławki rezerwowych. Trudno powiedzieć, czy będzie w stanie wynieść swoją grę na wyższy poziom.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Do Denver Nuggets trafił weteran ligowych parkietów – Devin Harris. Zawodnik już parę dni temu mówił, że jest przygotowany na wszystko. Harris to wartościowy gracz, dobrze przystosowany do gry w każdym systemie. Trener Mike Malone’a z pewnością wykorzysta go z ławki jako wsparcie dla ofensywy. W 44 meczach sezonu, Harris notował 8,5 punktu trafiając 41,5 FG% i 35,2 3PT%.

Natomiast Dallas Mavericks z wymiany wyciągną wychowanka Creighton – Douga McDermotta. Będzie to czwarty zespół w karierze gracza. Doug ma być drugim Kylem Korverem, ale jak na razie trudno mu przekonać dany zespół do swojej wartości. W 55 meczach dla Knicks, średnio zdobywał 7,2 punktu trafiając 38,2% z dystansy. Stara się dołożyć do swojej gry kozioł i penetracje, ale cały czas nie dostał szansy, która zapewniłaby mu więcej odpowiedzialności za wynik zespołu. Latem tego roku będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

Zobacz także: Jak daleko zajdą Cavs?
fot. Isaiah J. Downing
@mkajzerek
Michał Kajzerek