Washington Wizards wytransferowali Marcina Gortata do Los Angeles Clippers! Polak jest na schodzącej umowie i za rok trafi na rynek wolnych agentów. Stało się to, co w gruncie rzeczy wszyscy przewidywali.

 

To prosta wymiana. Washington Wizards oddali Marcina Gortata w zamian za Austina Riversa, który także jest na schodzącej umowie. Dla ludzi z LA to sygnał, że do gry dla Clippers nie wróci DeAndre Jordan. Wysoki wkrótce podejmie decyzje w sprawie swojej opcji w kontrakcie. Marcin za kolejny rok zarobi 13,5 miliona dolarów, z kolei Rivers tylko 900 tysięcy dolarów mniej, więc pod kątem salary-cap to idealny transfer.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Dla Polaka miniony sezon był jak roller-coaster. Trudno mu było o regularne minuty przez to nieregularna była także jego gra. Nadal jednak był jednym z najlepszych graczy do stawiania zasłon w całej lidze. Jego współpraca z Johnem Wallem i Bradleyem Bealem znacznie ułatwiała obu liderom zadanie. Kluczową kwestią jest również to, iż Gortat cały czas pozostaje w pełni zdrowia. W minionym sezonie rozegrał 82 mecze notując na swoje konto średnio 8,4 punktu i 7,6 zbiórki trafiając 51,8 FG%.

Austin Rivers także miał lepsze i gorsze momenty. W rotacji Wizards będzie dla dwójki Wall-Beal wsparciem z ławki. W 61 spotkaniach minionych rozgrywek notował 15,1 punktu, 4 asysty trafiając 42,4 FG% i 37,8 3PT%. Obaj gracze za rok będą niezastrzeżonymi wolnymi agentami. W przypadku Marcina – możemy mówić o jego ostatnim sezonie w karierze, ale zapewne decyzję środkowy podejmie dopiero za rok.

Zobacz także: Pacers rezygnują ze Stephensona
fot. AFP
Michał Kajzerek
@mkajzerek