W końcu! Po wielu sygnałach niezadowolenia jakie wysyłał obóz Okafora w stronę zarządu Sixers, niemożliwe stało się możliwe! Zarząd „szóstek” właśnie sfinalizował wymianę z drużyną Brooklyn Nets – Trzeci pick draftu 2015 w końcu otrzyma szansę na grę w pełnym wymiarze czasowym. Co pokaże Jah?

 

Właściwie od początku sezonu ligę obiegały wieści o oburzeniu, jakie wywoływał u Okafora brak dostępnych dla niego minut. Jahlil spędzał w tym sezonie niewiele ponad 12 minut na parkiecie w ciągu dwóch rozegranych meczy. Od dziewiętnastego listopada, środkowy był całkowicie odsunięty od gry ze względu na jego irytację zaistniałą sytuacją. W tym czasie, obecny pracodawca młodego zawodnika szukał dla niego wymiany lub możliwości wykupienia kontraktu.

Zobacz produkty, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie!

Dziś świat obiegła informacja o wymianie, na mocy której Okafor stanie się zawodnikiem Brooklyn Nets. Razem z nim do Nowego Jorku wędrują Nik Stauskas oraz pick w drafcie. W zamian za to, Sixers otrzymują usługi Trevora Bookera.  Jak Jahlil odnajdzie się w nowej roli? Zweryfikują to najbliższe spotkania.

Nets są obecnie w ciężkiej sytuacji – z urazami borykają się dwaj liderzy, D’Angelo Russel i Jeremy Lin. Mimo to, młody trzon ekipy z Brooklynu w postaci drugiego i trzeciego wyboru w drafcie 2015 wygląda obiecująco, przynajmniej na papierze. Jeśli wesprze się ich odpowiednimi zadaniowcami to kto wie, może w przyszłym sezonie Nets zgotują nam niespodziankę w postaci awansu do fazy Play-Offs? Póki co, pozostaje nam cieszyć się z uwolnienia jednego z najbardziej utalentowanych, młodych wysokich ligi. Jahlil Okafor musi się czuć jak nowo narodzony!

Zobacz także: Najlepsze występy 50+.

Rafał Draganowski

Fot. Clutchpoints