Okruszki to zbiór małych historii, które wydarzyły się w ciągu kilku ostatnich dni w NBA i nie tylko!

 

LeBron James brał spory udział w procesie tworzenia wzoru koszulki Cavs z serii NBA City.

„Ludzie w internecie zawsze hejtują coś nowego. Jednak z biegiem czasu przyzwyczajają się i zaczynają akceptować. Tak samo będzie z The Land”, powiedział LeBron.

Nie wiadomo jak bardzo zaangażowany w tworzenie nowego wzoru był sam LeBron, jednak wszystko wskazuje na to, że brał udział na każdym etapie tworzenia tego projektu. James przyznał Dave’owi McMenaminowi z ESPN, iż chciałby, aby ten wzór szybko został zaakceptowany przez fanów, by z czasem stać się ich alternatywnym wzorem Cavaliers.

***

Ostatnie posiadanie meczu Grizzlies – Suns. Piłkę z linii bocznej wybijają Suns. Na zegarze 0,6 sekundy do końca meczu.

Można odnieść wrażenie, że zwycięskie punkty Tysona Chandlera nie powinny zostać uznane. Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Suns Jay Triano przyznał, że czekał 15 lat, żeby wreszcie zrealizować swoją tajną zagrywkę.

„Starałem się stworzyć zagrywkę, z której można korzystać w sytuacjach, gdy do końca posiadania jest co najmniej 0,3 sekundy. Pomyślałem, że końcówka tego spotkania będzie doskonałą okazją, by to wykorzystać. Najważniejsze było to, by Tyson musnął piłkę łapiąc za obręcz”, powiedział Triano.

Jak przyznał Triano sposób wykorzystania pewnej luki w obowiązujących przepisach był przez niego opracowywany przez 15 lat. W tym czasie Triano miał konsultować to zagranie z sędziami oraz innymi trenerami. Wszyscy zgodnie przyznawali, że przepisy tego nie zabraniają pomimo oczywistych wątpliwości dotyczących „goaltendingu”.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

***

Dwóch graczy G League Marquis Teague i Trahson Burrell zostało oficjalnie przeproszonych przez American Airlines. Teague i Burrell zostali wyprowadzeni przez ochronę z samolotu pod zarzutem…kradzieży koców przysługujących gościom w pierwszej klasie. Sprawa została wyjaśniona i przez pomyłkę stewardessy linie lotnicze zostały zmuszone do wystosowania oficjalnych przeprosin w prasie.

***

Tim Donaghy znowu popadł w konflikt z prawem. Były sędzia NBA, który spędził 13 miesięcy w więzieniu za branie udziału w ustawianiu wyników spotkań, prawdopodobnie znowu wróci za kratki. Donaghy miał wedrzeć się do jednego z domów w Bradeton na Florydzie i grozić właścicielowi młotkiem. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechała policja, okazało się, że Tim Donaghy ruszył na poszukiwanie swojej 19-letniej córki, która przebywała w domu ofiary. Donaghy został aresztowany i zostanie oskarżony o napaść z użyciem groźnego narzędzia.

***

DeAndre Jordan money counter! 503 x 100 = 50 300 dolarów!

 

Wall niezadowolony z gry Wizards. ,,Gramy dla statystyk”
Michał Górny