Golden State Warriors postanowili zatrudnić człowieka, który dał się kibicom dobrze poznać i nawiązał w organizacji wiele znajomości. Zaza Pachulia wraca do organizacji i pomoże w roli szkoleniowej.

Objęcie posady na ławce oznacza, że Zaza Pachulia ostatecznie pożegnał się z karierą sportową. Spędził na parkietach NBA szesnaście sezonów i rozegrał 1098 meczów notując na swoje konto średnio 7 punktów i 6 zbiórek. Miniony sezon spędził z Detroit Pistons. Nie chce kontynuować swojej kariery, ale w NBA pozostanie. Golden State Warriors przywrócili Pachulię w roli konsultanta. W trakcie swoich dwóch lat z GSW zdobył dwa mistrzostwa NBA, więc po prostu dobrze się w organizacji kojarzy.

Gruzin ma 35 lat, więc teoretycznie mógłby kontynuować swoją karierę. Najwyraźniej jednak stwierdził, że to byłoby na tyle. Został wybrany w drafcie 2003 przez Orlando Magic. Grał również w barwach Milwaukee Bucks, Atlanty Hawks (przez osiem lat) oraz Dallas Mavericks. Kolejną decyzją Warriors było przesunięcie Mike’a Dunleavy’ego Jr do roli asystenta generalnego menadżera. Rok temu dołączył do organizacji w charakterze skauta.

Zobacz także: 25 meczów kary za doping
fot. Kyle Terada
Michał Kajzerek
@mkajzerek