Bracia Gasol to jeden z najlepszych rozdziałów w historii hiszpańskiej koszykówki. Marc goni brata w jego osiągnięciach, ale ten właśnie dołożył kolejny imponujący kamień milowy w swojej karierze.

 

W drugiej kwarcie wygranego przez Hiszpanów meczu z Węgrami, Pau Gasol trafił historyczną trójkę. Po tym rzucie wysoki La Roja miał na swoim koncie 1105 punktów i wyprzedził pierwszego na liście strzelców EuroBasketu – kolegę z San Antonio – Tony’ego Parkera. Rozgrywający w trakcie turnieju we Francji dwa lata temu zatrzymał się na 1104 punktach. Nie powiększył swojego dorobku w tym roku, więc Gasol miał otwartą drogę.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Wcześniej w trakcie tegorocznych mistrzostw Gasol wyprzedził także Dirka Nowitzkiego, który ma na swoim koncie 1052 oczka. Pau prowadził Hiszpanię do mistrzostw w 2009 i 2015. W obu przypadkach był najlepszym strzelcem swojego zespołu oraz MVP turnieju. W tegorocznej edycji, ekipa Sergio Scariolo jest jak na razie 5-0 i w pierwszej rundzie fazy eliminacyjnej zagra z Turcją.

Gasol w tych pięciu spotkaniach notował na swoje konto średnio 16,8 punktu, 8,8 zbiórki i 3 asysty trafiając 53,7 FG% i 44,4% z dystansu. Hiszpanie wyglądają jak główny faworyt do mistrzostwa.

Zobacz także: Ostatni dzień rywalizacji w grupach
fot. Boris Streubel
Michał Kajzerek
@mkajzerek