Pierwszy gwizdek sezonu 2017/18 już za niespełna miesiąc. Nie dziwne więc, że zawodnicy zaczynają głośno wyrażać swoje oczekiwania, co do nadchodzących rozgrywek. Jak zwykle, największe emocje wzbudzają kandydatury do tytułu najbardziej wartościowego zawodnika ligi. Ostatnio na ten ten temat wypowiedział się Paul George.

 

Zawodnik OKC na pewno nie będzie miał łatwego zadania. Oklahoma City Thunder wcale nie muszą być jego klubem na długo, w końcu po nadchodzącym sezonie George zostanie wolnym agentem. Mimo to, czterokrotny All Star zapowiada w tym roku walkę o najwyższe indywidualne wyróżnienie w lidze zawodowej.

Problem w tym, że nie jest to pierwsza taka deklaracja George’a, który zapowiadał to samo już przed poprzednim sezonem – wszyscy wiemy jak to się skończyło. 27-letni obrońca nie był nawet w gronie Top5 kandydatów do tej nagrody. Czy gra u boku Westbrooka oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi drużynami na zachodzie, będą dla George’a wystarczającą motywacją? Przypomnijmy, że byłaby to jego druga nagroda indywidualna. Wcześniej, w 2013 roku PG otrzymał nagrodę MIP. Jego średnie statystyki z 75 meczów poprzedniego sezonu to 23.7 punktu, 6.6 zbiórki i 3.3 asysty.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Solidnie przepracowane lato George’a

Wcześniej wspominaliśmy o wspólnych treningach z D – Wadem. Poza tym, PG widzieliśmy w potyczkach 5 – 5, na których obecny był, między innymi Jimmy Butler. Solidnie przepracowane lato to cecha rozpoznawcza George’a, miejmy nadzieję, że off-season 2018 będzie dla niego krótsze od minionego, które rozpoczęło się po porażce w pierwszej rundzie przeciwko Cleveland Cavaliers. Thunder mają papiery na drugą rundę play-offs, ale czy będą w stanie nawiązać rywalizację z takimi drużynami jak Warriors, Spurs czy Rockets? Wszystko zależy od formy atletycznych obrońców Oklahomy.

Czy nowe buty pomogą?

Nie możemy zapominać, że George jest jednocześnie gwiazdą NBA oraz ambasadorem Nike – od roku posiada sygnowany własnym nazwiskiem model butów. Wkrótce w sklepach pojawi się linia ubrań z jego kolekcji. Niedawno wyciekły też zdjęcia nowych butów z charakterystycznym logiem PG. Czy są to nowe buty Paula George’a, czy po prostu poboczna linia, na kształt serii Soldier od LeBrona Jamesa?

Pierwsze buty gwiazdy OKC wzbudziły duże zainteresowanie. Zarówno zawodnicy Indiany Pacers, jak i zwykli konsumenci obuwia do kosza byli zachwyceni Nike PG1. Czy po rynku obuwniczym, Paul George przejmie również ligę NBA i zostanie jej najbardziej wartościowym zawodnikiem?

 

Zobacz także: Najbardziej realistyczne buty w historii gier
fot. ClutchPoints, SneakerReporter.
Rafał Draganowski