Nowa gwiazda Oklahomy City Thunder, podczas dnia dla mediów drużyny stwierdziła, że Oklahoma może być jego nowy domem na lata. Kibice dostali więc coś, czego mogą się trzymać w wierze, że ten projekt potrwa dłużej niż jeden sezon.

 

W Indianie nie byli w stanie zapewnić mu drużyny, z której byłby zadowolony. Z tego też powodu poprosił zespół o transfer, którego efektem było dołączenie do Russella Westbrooka. Panowie mieli stworzyć mocną dwójkową kombinację. Teraz dołączył do nich Carmelo Anthony. Paul George nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z tego, jak funkcjonują Thunder. W przeciągu paru miesięcy zapewnili mu zespół gotowy do walki o mistrzostwo; niewykluczone, że zespół, który będzie w stanie poważnie zagrozić Golden State Warriors, jeśli wszystko pójdzie dla nich zgodnie z planem.

– Mam wrażenie, że to zespół gotowy na mistrzostwo – przyznał skrzydłowy. – Ja i Russ jesteśmy w naprawdę dobrym miejscu. Melo jest bardzo mocno zmotywowany. Cała nasza trójka ma jeszcze coś do udowodnienia, więc stanowimy wyjątkowy zespół. Mamy młodą grupę, sporo talentu i świetnego szkoleniowca. Zarząd jest w stanie wiele poświęcić dla dobra drużyny – dodał.

Zobacz produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Generalny menadżer OKC – Sam Presti zrobił co w jego mocy, by tu i teraz uczynić Thunder kandydatem do mistrzostwa. Tego oczekiwał Russ, tego oczekiwał George i Anthony, który od początku kariery nie miał drużyny gotowej do walki o mistrzostwo. W ten sposób Presti stara się przekonać ligowe środowisko, iż Thunder są zespołem zdolnym do podjęcia rywalizacji, mimo iż operują na małym rynku. To ma również przekonać George’a, Melo i Westbrooka do pozostania w drużynie ponad rozgrywki 2017/2018.

– Jestem bardzo podekscytowany. Ten przykład pokazuje, jak zespół z małego rynku może agresywnie walczyć. Zrobili wszystko co było w ich mocy, by zapewnić swoim zawodnikom możliwość rywalizacji o mistrzostwo. To naprawdę imponujące, że mamy teraz trzy super-gwiazdy i prawdziwą szansę. […] Piękne jest również to, że zespół cały czas o wszystkim Cię informuje. Jestem z tego bardzo zadowolony. Naciskałem na grę z Anthonym. To mój pierwszy rok w Oklahomie i już mam taki zespół. […] To wszystko sprawia, że czuję, iż to może być miejsce dla mnie na wiele kolejnych lat – kończy.

Pojawią się jeszcze pytania o off-season 2018 i kwestię tego, jak zmieścić w salary-cap umowy trzech All-Starów, którzy mogą trafić na rynek wolnych agentów. Russell Westbrook nadal nie podpisał przedłużenia swojego kontraktu za przeszło 200 milionów dolarów. Presti nie ma czasu na odpoczynek. Już teraz musi zaplanować kolejne ruchy.

Zobacz także: Kiedy wróci IT?
fot. Oklahoma City Thunder
Michał Kajzerek
@mkajzerek