To miała być noc LeBrona Jamesa, który przed dzisiejszym meczem był o krok od dołączenia do klubu 30.000 punktów zdobytych w sezonie regularnym. Show skradł jednak Paul George.

PG 13 rzucił 36 punktów a ekipa z Oklahoma City rozgromiła Cavs. Jednak jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, wzrok kibiców przykuło to co znajduje sie najbliżej parkietu, czyli buty. Nike i Paul George postanowili ujawnić światu nowy model sygnowany nazwiskiem zawodnika Thunder. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosły PG1, cały koszykarski świat czekał na jakiekolwiek informacje odnośnie „dwójek”. Wraz z debiutem modelu na boisku, poznaliśmy kilka detali odnośnie ich premiery oraz tego co w PG2 się znajduje.

Zobacz produkty, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie!

Nowe obuwie George’a nie różni się bardzo od swojego poprzednika. Znów możemy oczekiwać bardzo dobrej trakcji, za którą odpowiada wzór rozchodzący się wokół całej podeszwy. Za amortyzację ma tu odpowiadać jednostka Zoom Air o grubości 10mm. Poduszkę znajdziemy pod śródstopiem.

Cholewka „dwójek” składa się z dwóch warstw. Pierwszy kontakt ze stopą ma podszyta pianką skarpeta, która odpowiada za trzymanie pięty w bucie. Druga warstwa to mieszanka zamszowych lub skórzanych elementów (w zależności od kolorystyki) na przemian z siateczką typu mesh, w miejscach gdzie potrzeba mniej sztywności. Fragmenty z zamszu są rozmieszczone tak, żeby buty jak najlepiej trzymały stopę w bucie – to bardzo ważne, ponieważ mamy tu do czynienia z obuwiem typu low-cut. Z przodu cholewki zniknął uwielbiany w „jedynkach” pasek na rzep. Zamiast tego rozwiązania, pojawił się tam wzmocniony panel z Hyperfuse, wzbogacony o kable Flywire. System ten bardzo dobrze sprawdzał się w serii Kyrie.

Za projekt obuwia odpowiada Tony Hardman a design ma odnosić się do momentów i osób, które ukształtowały PG jako osobę, którą dziś znamy. Pierwsza kolorystyka, „PlayStation” pojawi się w limitowanej ilości 10 lutego a jej cena to 110 dolarów. Co myślicie?

Zobacz także: [WIDEO] Co za wsad Wigginsa!

Rafał Draganowski

Fot. SoleCollector