Tuż przed zakończeniem swojej kariery, Paul Pierce postanowił raz jeszcze założyć zielony trykot. Boston Celtics ogłosili podpisanie zawodnika, by ten przygodę z profesjonalnym graniem mógł zakończyć jako zawodnik ekipy z Bean-City.

 

Paul Pierce rozegrał dla C’s piętnaście sezonów i stał się prawdziwą legendą drużyny. Jako członek drużyny był 10-krotnie wybierany do Meczu Gwiazd i poprowadził Celtics do mistrzostwa w sezonie 2007/2008. Jako Celt Pierce notował średnio 21,8 punktu, 6 zbiórek, 3,9 asysty i 1,4 przechwytu.

– Czujemy się zaszczyceni, że Paul chciał skończyć swoją karierę jako zawodnik Celtics. Jest jednym z najlepszych w historii tej drużyny – mówił Wyc Grousbeck, zarządca drużyny. – Gratulujemy mu kariery Hall-of-Famera i nie możemy się doczekać, aż jego numer pojawi się pod kopułą hali – dodał.

– To wielki zaszczyt, że znów mogę założyć tę koszulkę i nazwać się Celtem – mówił The Truth. – Organizacja i miasto przyjęły mnie do siebie i nie mogłem sobie wyobrazić, by karierę zakończyć w inny sposób. Jestem Celtem na całe życie – dodał.

Paul Pierce zakończył swoją karierę po 19 latach gry. Oprócz Celtics, grał również dla Brooklyn Nets, Washington Wizards oraz Los Angeles Clippers.

Zobacz także: Rockets wystawieni na sprzedaż
fot. Chris Elise
Michał Kajzerek
@mkajzerek