James Jones – były zawodnik NBA, a obecnie generalny menadżer Phoenix Suns, nie ma najlepsze prasy po pierwszej fazie okienka wolnych graczy. Podpisał jednak Kelly’ego Oubre Jr, co dla kibiców Suns powinno być dobrą informacją.

Ekipa z Arizony doszła do porozumienia z zawodnikiem w sprawie 2-letniego kontraktu. Kelly Oubre Jr był zastrzeżonym wolnym agentem. W umowie gracza będzie 30 milionów dolarów według informacji Adriana Wojnarowskiego. Kontrakt jest w pełni zagwarantowany i nie ma w nim żadnej opcji. Oubre został wybrany z 15 numerem w drafcie 2015 przez Washington Wizards. Wiz w grudniu ubiegłego roku chcieli go wytransferować do Memphis, ale ostatecznie stanęło na propozycji z Phoenix.

SPRAWDŹ AKTUALNE KODY RABATOWE NA DUŻERABATY.PL

W 40 meczach poprzedniego sezonu dla Suns, Oubre notował średnio 16,9 punktu, 4,9 zbiórki trafiając 45,3 FG%. Ekipie z Phoenix zależało na tym, by zachować prawa Birda do zawodnika. Nowa umowa pozwala Oubre zmaksymalizować dwa lata z Suns i w wieku 25 lat znów uderzyć w rynek wolnych agentów, tym razem jako niezastrzeżony gracz. 

Zobacz także: W Toronto bez drastycznych ruchów
fot. Doug McSchooler (AP Photo)
Michał Kajzerek
@mkajzerek