Los Angeles Clippers rozegrali pierwszy mecz sezonu. Na własnym parkiecie ulegli Denver Nuggets po zaciętej końcówce. Marcin Gortat – w swoim pierwszym spotkaniu rozgrywek zasadniczych dla Clips – zagrał 18 minut.

W crunch-time rzuty Nikoli Jokicia oraz Gary’ego Harrisa pozwoliły Denver Nuggets przejąć inicjatywę. Ostatecznie ekipa z Kolorado wygrała 107:98. Marcin Gortat wyszedł w pierwszej piątce i w 18 minut zanotował 6 punktów (3/5 FG) oraz 6 zbiórek. Dla MG to zupełnie nowa sytuacja. Jest jednak na tyle doświadczonym graczem, że powinien szybko oswoić się z innymi warunkami. Doc Rivers ufa Marcinowi i wie, że ten wprowadza dużo spokoju do gry po obu stronach parkietu. Jednak Polakowi rośnie pod nosem rywal gotowy skraść mu nie tylko minuty, ale i miejsce w pierwszej piątce.

Przeciwko Nuggets zagrał także Boban Marjanović i poniekąd ratował dla Clippers mecz. W 18 minut wysoki zanotował 18 punktów (6/8 FG, 6/6 FT) i 8 zbiórek. Clips byli +7 z Marjanoviciem na parkiecie. Zaprezentował się zatem lepiej od łodzianina. Wszystko zatem wskazuje na to, że czeka nas interesująca rywalizacja pomiędzy tą dwójką. Dla MG to już schyłek kariery. Niewykluczone, że Polak rozpoczął swój ostatni sezon. Marjanović nadal sportowo ma wiele do udowodnienia i współpraca oraz rywalizacja z MG może bez wątpienia dać mu wiele dobrego.