Phil Knight będzie w lutym obchodził swoje osiemdziesiąte urodziny. Z tej okazji, firma Nike przygotowała turniej ku czci swojego założyciela. W dniach 23-26 Listopada odbędą się wyjątkowe rozgrywki PK80 a przystąpią do nich reprezentacje najlepszych uczelni w USA!

Oczywiście to nie koniec atrakcji jeśli chodzi o PK80. Poza zaproszeniem drużyn wspieranych przez firmę z Oregonu, zawodnicy zostaną wyposażeni też w specjalną edycję kolorystyczną strojów meczowych oraz najpopularniejszych butów z amerykańskiej stajni. Połączenie koloru czarnego ze złotymi elementami jest inspirowane stylem w jakim od zawsze nosi się Phil Knight – ciemny stój w parze z eleganckimi, przyciemnianymi okularami.

Męski turniej będzie rozgrywany w Portland, w hali będącej domem lokalnych Trail Blazers. Po parkiecie Moda Center zetrą się ze sobą reprezentacje uczelni Arkansas, Butler, Connecticut, Duke, DePaul, Florida, Gonzaga, Michigan State, North Carolina, Ohio State, Oklahoma, Oregon, Portland, Portland State, Stanford oraz Texas. Ten sam skład damskich reprezentacji będzie rywalizował w równoległym turnieju rozgrywanym w Knight Arena położonej w mieście Eugene w stanie Oregon.

Sprawdź produkty, które wybraliśmy dla Ciebie!

Poza UNC, wszyscy uczestnicy turnieju zagrają w ekskluzywnych wydaniach butów Nike. Wyjątek stanowią Tar Heels, których reprezentacja zostanie zaopatrzona w buty marki Jordan – w tym przypadku nie mogło być inaczej, sam MJ od lat wspiera uczelnię, na której po raz pierwszy zaistniał jako wielki zawodnik. Kolorystyki PK80 prawdopodobnie nie trafią do sprzedaży, jedynym wyjściem będzie próba zakupienia takiego obuwia z drugiej ręki. Nie mniej, buty, stroje i oprawa całego turnieju prezentuje się bardzo dobrze – nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka!

Zobacz także: Powrót CP3!
Rafał Draganowski
Fot. Nike.com