Rehabilitacja Victora Oladipo potrwa dłużej, niż się tego spodziewaliśmy. Gwiazdor Pacers najprawdopodobniej nie wybiegnie na parkiet w tym roku.

 

W najlepszym wypadku zobaczymy go w akcji w grudniu. Kevin Pritchard, prezydent klubu, przyznał w wywiadzie z portalem Indy Star przyznał, że ma nadzieję na powrót Victora w grudniu, lub w styczniu. Jest to jednak najbardziej optymistyczna wersja.

23 stycznia Oladipo zerwał ścięgno mięśnia czworogłowego w meczu przeciwko Toronto Raptors. W maju o stanie swojego zdrowia mówił:

Oczywiście wszystko będzie wyglądało inaczej [po powrocie]. Znam swoje ciało lepiej niż kiedykolwiek dzięki rehabilitacji. To jak uczenie się go na nowo. Będę wiedział co robić, a czego nie, żeby go nie przeforsować.

Pacers bez niego radzili sobie nieźle, kończąc sezon na piątym miejscu na Wschodzie, w fazie play off nie mieli jednak szans w starciu z Cetlics, przegrywając 0-4. Lato zaczęli od sprowadzenia TJ Warrena w noc Draftu. Na rynek wolnych agentów wkraczają m.in. Thaddeus Young, Tyreke Evans, Bojan Bogdanovic, Darren Collison i Cory Joseph.

fot. Andy Lyons/Getty Images
Czytaj także: Kawhi jednak w Toronto?!