Podczas konferencji prasowej po pierwszym meczu Eurobasketu,mieliśmy okazję posłuchać, co mieli do powiedzenia o spotkaniu reprezentanci i trenerzy obu zespołów. Przemek Karnowski i Mike Taylor, jak można się domyślić, nie byli zadowoleni z jego przebiegu.

Za PZKosz.pl:

Przemysław Karnowski

Musimy zmniejszyć liczbę strat. Graliśmy dobrze przez część gry, ale w trzeciej kwarcie daliśmy rywalom odskoczyć przez nasze straty – oni świetnie kończyli kontrataki. W ostatniej kwarcie zbliżyliśmy się, ale zabrakło nam już czasu na to, aby odrobić wszystkie straty.

Mike Taylor

Gratulacje dla Słowenii, pokonali nas. Nie jesteśmy zadowoleni z tego jak graliśmy. Nasze straty pozwalały im na szybkie ataki i sporo łatwych punktów. Cieszę się jednak z tego, że potrafiliśmy wrócić do meczu. Potrzebujemy więcej koncentracji przez 40 minut. Słowenia naprawdę dobrze broniła, musimy zwrócić uwagę na pewne szczegóły. Patrzymy przede wszystkim na siebie – chcemy grać przede wszystkim lepiej przez całe 40 minut.

Goran Dragic

To był dla nas ciężki mecz. Wiedzieliśmy co zrobi polski zespół, bo trener świetnie nas przygotował. Graliśmy dobrze, cieszymy się z wygranej.

Igor Kokoskov

Pierwszy mecz jest zawsze bardzo emocjonalny – nowa hala, kibice, wszystko. Każde zwycięstwo na EuroBaskecie jest wielkie. Wiemy, że możemy robić dużo rzeczy lepiej – przede wszystkim w końcówkach musimy grać mądrzej. Mieliśmy wiele szacunku do polskiej drużyny. Cieszę się, że odpowiednio podeszliśmy do tego meczu.

Po pierwszej kolejce rozgrywek to Słoweńcy mają dużo więcej powodów do radości. Przed nami spotkanie z Islandią, które nasi kadrowicze rozegrają w sobotę o 12:45.